poleć książkę

Poleć książkę

serwis dla miłośników dobrej książki
Od neuronu do (samo)świadomości – Bernard Korzeniewski

Od neuronu do (samo)świadomości

Bernard Korzeniewski

Książka ta należy do moich ulubionych. Jest stosunkowo niewielka (150 stron niewielkiego formatu) ale zawiera dużo skondensowanej treści. Jej autor ponadto jest kreatywnym myślicielem i erudytą, dlatego zawiera ona dużo ciekawych i istotnych myśli. 

Jak wskazuje tytuł, książka traktuje o tym jak świadomość powstaje z nieświadomej materii. Jak to się dzieje, że zbiór przewodzących ładunki elektryczne komórek tworzy bogaty świat ludzkiego umysłu. Aby to wyjaśnić książka opisuje działania neuronów, ich organizację oraz architekturę mózgu. Tytuł książki zawiera tajemniczy zlepek (samo)świadomość  który stanowi wyraz ciekawej i nieoczekiwanej teorii autora, że samo-świadomość i świadomość są w gruncie rzeczy tym samym.

Książkę kończą rozdziały poświęcone tematom związanym z ludzkim umysłem, a mianowicie sztucznej inteligencji i filozofii umysłu, które również zawierają stymulujące osobiste idee autora. 

Od neuronu do (samo)świadomościpolecam wszystkim zainteresowanym filozofią, ludzkim umysłem lub teorią obliczeń. Jak nadmieniłem wyżej, treść książki jest skondensowana i stosunkowo krótka, zatem nie sposób się przy tej książce nudzić.

poleca Syku

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Uwaga! Wpisy są dodawane po sprawdzeniu przez administratora.

Serwis dla miłośników dobrej książki
Poleć książkę © 2018